Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
Volleyball: 9B Match vs Eden Prairie (Away) 4:00 pm
Volleyball: 9B Match vs Eden Prairie (Away) @ Eden Prairie High School
Oct 2 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
Football: 9B Game vs Prior Lake (Home) 4:30 pm
Football: 9B Game vs Prior Lake (Home)
Oct 2 @ 4:30 pm – 6:30 pm
Type: nonconference Opponent: Prior Lake
Volleyball: 9A Match vs Eden Prairie (Away) 5:00 pm
Volleyball: 9A Match vs Eden Prairie (Away) @ Eden Prairie High School
Oct 2 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
Volleyball: B Match vs Eden Prairie (Away) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Eden Prairie (Away) @ Eden Prairie H.S.
Oct 2 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
Volleyball: JV Match vs Eden Prairie (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Eden Prairie (Away) @ Eden Prairie High School
Oct 2 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
Football: JV Game vs Hopkins (Cancelled) 7:00 pm
Football: JV Game vs Hopkins (Cancelled) @ Hopkins H.S.
Oct 2 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins Comments:
Volleyball: Varsity Match vs Eden Prairie (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Eden Prairie (Away) @ Eden Prairie High School
Oct 2 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
3
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Chaska, TBD (Cancelled)
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Chaska, TBD (Cancelled) @ Chaska Par 30
Oct 3 all-day
Type: nonconference Opponent: Chaska, TBD Comments:
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Chaska, TBD (Cancelled)
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Chaska, TBD (Cancelled) @ Chaska Par 30
Oct 3 all-day
Type: nonconference Opponent: Chaska, TBD Comments:
Tennis: Girls Varsity Sections vs Shakopee (Away) 4:00 pm
Tennis: Girls Varsity Sections vs Shakopee (Away) @ Shakopee High School
Oct 3 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee Comments: team sections
Soccer: Girls 9A Game vs Edina (Away) 4:15 pm
Soccer: Girls 9A Game vs Edina (Away) @ Edina High School
Oct 3 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Edina
Soccer: Girls B Game vs Edina (Away) 4:15 pm
Soccer: Girls B Game vs Edina (Away) @ Edina High School
Oct 3 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Edina
Soccer: Girls JV Game vs Edina (Away) 4:15 pm
Soccer: Girls JV Game vs Edina (Away) @ Edina High School
Oct 3 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Edina
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Minneapolis Roosevelt (Away) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Minneapolis Roosevelt (Away) @ Minneapolis Roosevelt HS
Oct 3 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Minneapolis Roosevelt
Soccer: Boys 9A Game vs Southwest Christian (Cancelled) 4:30 pm
Soccer: Boys 9A Game vs Southwest Christian (Cancelled) @ Bandimere Park
Oct 3 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Southwest Christian Comments:
Soccer: Boys B Game vs Southwest Christian (Cancelled) 4:30 pm
Soccer: Boys B Game vs Southwest Christian (Cancelled) @ Bandimere Park
Oct 3 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Southwest Christian Comments:
Soccer: Boys JV Game vs Southwest Christian (Cancelled) 5:00 pm
Soccer: Boys JV Game vs Southwest Christian (Cancelled) @ Lake Ann Park
Oct 3 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Southwest Christian Comments: Game played at Lake Ann
Soccer: Girls Varsity Game vs Edina (Home) 5:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Edina (Home)
Oct 3 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Edina
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Robbinsdale Cooper (Home) (Rescheduled from 10-12-17) 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Robbinsdale Cooper (Home) (Rescheduled from 10-12-17) @ Chaska Middle School East
Oct 3 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Robbinsdale Cooper (Home) (Rescheduled from 10-12-17) 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Robbinsdale Cooper (Home) (Rescheduled from 10-12-17) @ Chaska Middle School East
Oct 3 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper
Soccer: Boys Varsity Game vs Southwest Christian (Home) 7:00 pm
Soccer: Boys Varsity Game vs Southwest Christian (Home)
Oct 3 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Southwest Christian
4
Soccer: Girls 9A Game vs Eagan (Away) 4:15 pm
Soccer: Girls 9A Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Oct 4 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs South Suburban (Home) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs South Suburban (Home) @ Chanhassen High School
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: South Suburban
Volleyball: 9A Game vs Woodbury (Cancelled) 4:30 pm
Volleyball: 9A Game vs Woodbury (Cancelled)
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Woodbury Comments:
Volleyball: 9B Game vs Woodbury (Cancelled) 5:30 pm
Volleyball: 9B Game vs Woodbury (Cancelled)
Oct 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Woodbury Comments:
Volleyball: B Game vs Woodbury (Cancelled) 5:30 pm
Volleyball: B Game vs Woodbury (Cancelled)
Oct 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Woodbury Comments:
Volleyball: JV Game vs Woodbury (Cancelled) 5:30 pm
Volleyball: JV Game vs Woodbury (Cancelled)
Oct 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Woodbury Comments:
Volleyball: Varsity Game vs Woodbury (Cancelled) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Game vs Woodbury (Cancelled)
Oct 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Woodbury Comments:
5
2 Hour Late Start
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) 4:00 pm
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ TBA
Oct 5 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: team sections
Football: 9A Game vs Coon Rapids (Home) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Coon Rapids (Home)
Oct 5 @ 4:30 pm – 6:30 pm
Type: nonconference Opponent: Coon Rapids
Football: B Game vs St. Thomas Academy (Away) 4:30 pm
Football: B Game vs St. Thomas Academy (Away) @ St. Thomas Academy
Oct 5 @ 4:30 pm – 6:30 pm
Type: nonconference Opponent: St. Thomas Academy
Soccer: Boys JV Game vs Richfield (Away) 4:30 pm
Soccer: Boys JV Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 5 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Soccer: Girls JV Game vs Richfield (Away) 4:30 pm
Soccer: Girls JV Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 5 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Soccer: Girls Varsity Game vs Richfield (Away) 5:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 5 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Richfield (Away) 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Richfield (Away) @ Richfield Middle School
Oct 5 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Richfield (Away) 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Richfield (Away) @ Richfield Middle School
Oct 5 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Soccer: Boys Varsity Match vs Richfield (Away) 7:00 pm
Soccer: Boys Varsity Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 5 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
6
Soccer: Boys 9A Game vs Richfield (Home) 4:30 pm
Soccer: Boys 9A Game vs Richfield (Home) @ Bandimere Park
Oct 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Soccer: Boys B Game vs Richfield (Away) 4:30 pm
Soccer: Boys B Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Soccer: Girls 9A Game vs Richfield (Cancelled) 4:30 pm
Soccer: Girls 9A Game vs Richfield (Cancelled) @ Chaska High School
Oct 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield Comments:
Soccer: Girls B Game vs Richfield (Away) 4:30 pm
Soccer: Girls B Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Volleyball: Varsity Tournament vs Saint Michael-Albertville, Elk River, Henry Sibley, Hopkins, Albert Lea, Buffalo, Heritage Christian Academy, Eastview, Totino-Grace, Cambridge-Isanti, Waconia, Stillwater, Monticello, Anoka, Rogers, Owatonna, Rosemount, Orono, Southwest Christian, Shakopee, Wayzata, East Ridge, Minnetonka, Hutchinson, Andover, Chanhassen, Wadena-Deer Creek., Minneapolis Southwest, Bemidji, Champlin Park, Hastings (Away) 5:00 pm
Volleyball: Varsity Tournament vs Saint Michael-Albertville, Elk River, Henry Sibley, Hopkins, Albert Lea, Buffalo, Heritage Christian Academy, Eastview, Totino-Grace, Cambridge-Isanti, Waconia, Stillwater, Monticello, Anoka, Rogers, Owatonna, Rosemount, Orono, Southwest Christian, Shakopee, Wayzata, East Ridge, Minnetonka, Hutchinson, Andover, Chanhassen, Wadena-Deer Creek., Minneapolis Southwest, Bemidji, Champlin Park, Hastings (Away) @ St. Michael-Albertville High School
Oct 6 @ 5:00 pm – 10:00 pm
Type: nonconference Opponent: Saint Michael-Albertville, Elk River, Henry Sibley, Hopkins, Albert Lea, Buffalo, Heritage Christian Academy, Eastview, Totino-Grace, Cambridge-Isanti, Waconia, Stillwater, Monticello, Anoka, Rogers, Owatonna, Rosemount, Orono, Southwest Christian, Shakopee, Wayzata, East Ridge, Minnetonka, Hutchinson,[...]
Football: Varsity Game vs Coon Rapids (Away) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Coon Rapids (Away) @ Coon Rapids HS
Oct 6 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Coon Rapids
7
Volleyball: JV Tournament vs Bloomington Kennedy, Academy of Holy Angels, Chanhassen, Cretin-Derham Hall, Eastview, Fridley, Hastings, Hopkins, Lakeville South, Minneapolis South, Minneapolis Southwest, Northfield, Rosemount, Totino-Grace, Visitation (Away)
Volleyball: JV Tournament vs Bloomington Kennedy, Academy of Holy Angels, Chanhassen, Cretin-Derham Hall, Eastview, Fridley, Hastings, Hopkins, Lakeville South, Minneapolis South, Minneapolis Southwest, Northfield, Rosemount, Totino-Grace, Visitation (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Oct 7 all-day
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy, Academy of Holy Angels, Chanhassen, Cretin-Derham Hall, Eastview, Fridley, Hastings, Hopkins, Lakeville South, Minneapolis South, Minneapolis Southwest, Northfield, Rosemount, Totino-Grace, Visitation
Volleyball: B Tournament vs Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eastview, Hastings, Hill-Murray, Hopkins, Lakeville South, Minneapolis South, Minneapolis Southwest, Northfield, Rosemount, St. Louis Park, Tartan Senior, Totino-Grace (Away) 8:00 am
Volleyball: B Tournament vs Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eastview, Hastings, Hill-Murray, Hopkins, Lakeville South, Minneapolis South, Minneapolis Southwest, Northfield, Rosemount, St. Louis Park, Tartan Senior, Totino-Grace (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Oct 7 @ 8:00 am – 8:00 am
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eastview, Hastings, Hill-Murray, Hopkins, Lakeville South, Minneapolis South, Minneapolis Southwest, Northfield, Rosemount, St. Louis Park, Tartan Senior, Totino-Grace
Football: JV Game vs Coon Rapids (Home) 9:30 am
Football: JV Game vs Coon Rapids (Home)
Oct 7 @ 9:30 am – 9:30 am
Type: nonconference Opponent: Coon Rapids
Volleyball: Varsity Tournament vs St. Michael Albertville (Away) 9:30 am
Volleyball: Varsity Tournament vs St. Michael Albertville (Away) @ St. Michael-Albertville High School
Oct 7 @ 9:30 am – 9:30 am
Type: nonconference Opponent: St. Michael Albertville
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Alexandria Area (Away) 10:30 am
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Alexandria Area (Away) @ Arrowwood Resort
Oct 7 @ 10:30 am – 10:30 am
Type: nonconference Opponent: Alexandria Area
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Alexandria Area (Away) 10:30 am
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Alexandria Area (Away) @ Arrowwood Resort
Oct 7 @ 10:30 am – 10:30 am
Type: nonconference Opponent: Alexandria Area
Soccer: Boys Varsity Game vs St. Cloud Cathedral (Home) 1:00 pm
Soccer: Boys Varsity Game vs St. Cloud Cathedral (Home)
Oct 7 @ 1:00 pm – 1:00 pm
Type: nonconference Opponent: St. Cloud Cathedral
8
9
Football: 9B Game vs Mound Westonka (Away) 4:15 pm
Football: 9B Game vs Mound Westonka (Away) @ Mound Westonka High School
Oct 9 @ 4:15 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Mound Westonka
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs St. Paul Johnson (Away) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs St. Paul Johnson (Away) @ St. Paul Johnson HS
Oct 9 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: St. Paul Johnson
10
Pre-ACT for 10th graders 8:00 am
Pre-ACT for 10th graders
Oct 10 @ 8:00 am – 12:00 pm
 
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) 9:00 am
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gustavus College
Oct 10 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: team section final
Volleyball: 9A Match vs Bloomington Jefferson (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chanhassen High School
Oct 10 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
Volleyball: 9B Match vs Bloomington Jefferson (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chanhassen High School
Oct 10 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
Volleyball: B Match vs Bloomington Jefferson (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chanhassen High School
Oct 10 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
Volleyball: JV Match vs Bloomington Jefferson (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chanhassen High School
Oct 10 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
Volleyball: Varsity Match vs Bloomington Jefferson (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chanhassen High School
Oct 10 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
11
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Minneapolis Edison (Home) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Minneapolis Edison (Home) @ Chanhassen High School
Oct 11 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Minneapolis Edison
12
Football: 9A Game vs Bloomington Kennedy (Away) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Bloomington Kennedy (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Oct 12 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy
Football: B Game vs Bloomington Kennedy (Home) 4:30 pm
Football: B Game vs Bloomington Kennedy (Home)
Oct 12 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy
Volleyball: 9A Match vs Richfield (Away) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 12 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Volleyball: B Match vs Richfield (Away) 4:30 pm
Volleyball: B Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 12 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Volleyball: 9B Match vs Richfield (Away) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 12 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Volleyball: JV Match vs Richfield (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 12 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Robbinsdale Cooper Rescheduled to 10-03-17 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Robbinsdale Cooper Rescheduled to 10-03-17 @ Chaska Middle School East
Oct 12 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper Comments:
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Robbinsdale Cooper Rescheduled to 10-03-17 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Robbinsdale Cooper Rescheduled to 10-03-17 @ Chaska Middle School East
Oct 12 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper Comments:
Volleyball: Varsity Match vs Richfield (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Oct 12 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
13
Football: Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Home) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Home)
Oct 13 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy Comments: Homecoming
14
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) 9:00 am
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gustavus College
Oct 14 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Indiv sections
Swimming & Diving: Girls Varsity Invitational vs Eden Prairie (Away) 1:00 pm
Swimming & Diving: Girls Varsity Invitational vs Eden Prairie (Away) @ Eden Prairie Community Center
Oct 14 @ 1:00 pm – 1:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie Comments: True Team Sections
15
16
Football: 9B Game vs Rosemount (Away) 4:00 pm
Football: 9B Game vs Rosemount (Away) @ Rosemount High School
Oct 16 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Rosemount
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Dakota United (Home) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Dakota United (Home) @ Chanhassen High School
Oct 16 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Dakota United
17
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) 9:00 am
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gustavus College
Oct 17 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Indiv section finals
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 4:15 pm
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 4:15 pm
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Football: 9A Game vs Waconia (Home) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Waconia (Home)
Oct 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Football: B Game vs Waconia (Away) 4:30 pm
Football: B Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Oct 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Oct 17 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 6:00 pm
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Oct 17 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
18
Football: Varsity Game vs Waconia (Away) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Waconia (Away) @ Waconia-Bayview Elementary School
Oct 18 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
20
21
22
23
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar, Blake, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar, Blake, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 23 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar, Blake, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest,[...]
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar, Blake, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar, Blake, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 23 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar, Blake, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St.[...]
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Lakeville South (Away) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Lakeville South (Away) @ Lakeville South High School
Oct 23 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Lakeville South
25
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Minneapolis Roosevelt (Home) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Minneapolis Roosevelt (Home) @ Chanhassen High School
Oct 25 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Minneapolis Roosevelt
27
28
29
30
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) 4:30 pm
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson Activity Center
Oct 30 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson
31