15 Sun 16 Mon 17 Tue 18 Wed 19 Thu 20 Fri 21 Sat
All-day
Washington DC Trip
Washington DC Trip
Oct 18 all-day
Washington D.C. Information
Washington DC Trip
Washington DC Trip
Oct 19 all-day
Washington D.C. Information
Washington DC Trip
Washington DC Trip
Oct 20 all-day
Washington D.C. Information
Washington DC Trip
Washington DC Trip
Oct 21 all-day
Washington D.C. Information
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
4:00 pm Football: 9B Game vs Rosemount (Away) @ Rosemount High School
Football: 9B Game vs Rosemount (Away) @ Rosemount High School
Oct 16 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Rosemount
4:30 pm Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Dakota United (Home) @ Chanhassen High School
Adapted Soccer CI: Varsity Game vs Dakota United (Home) @ Chanhassen High School
Oct 16 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Dakota United
7:00 pm Choir Concert
Choir Concert
Oct 16 @ 7:00 pm – 9:00 pm
9:00 am Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gustavus College
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gustavus College
Oct 17 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Indiv section finals
3:30 pm Cross Country: Girls Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Cross Country: Girls Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 17 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park
4:00 pm Cross Country: Boys Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Cross Country: Boys Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 17 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park
4:00 pm Parent Teacher Conferences – Fall @ Chaska Middle School East
Parent Teacher Conferences – Fall @ Chaska Middle School East
Oct 17 @ 4:00 pm – 8:00 pm
Our fall conference times are October 12th and October 17th from 4:00-8:00 p.m.  These conferences will be held in an arena style format.  Our teachers will be located in the commons area and in the gym. Watch[...]
4:15 pm Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
4:15 pm Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
4:30 pm Cross Country: Girls JV MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Cross Country: Girls JV MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park
4:30 pm Football: 9A Game vs Waconia (Home)
Football: 9A Game vs Waconia (Home)
Oct 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
4:30 pm Football: B Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Football: B Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Oct 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
5:30 pm Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
5:30 pm Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
6:00 pm Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Oct 17 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
6:00 pm Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Oct 17 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
7:00 pm Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Oct 17 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
7:00 pm Football: Varsity Game vs Waconia (Away) @ Waconia-Bayview Elementary School
Football: Varsity Game vs Waconia (Away) @ Waconia-Bayview Elementary School
Oct 18 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
8:00 am MEA No School
MEA No School
Oct 19 @ 8:00 am – Oct 20 @ 12:00 am