30 Sun 1 Mon 2 Tue 3 Wed 4 Thu 5 Fri 6 Sat
All-day
Local College Info Session @ Breck School 123 Ottawa Ave N Golden Valley, MN 55422
Local College Info Session @ Breck School 123 Ottawa Ave N Golden Valley, MN 55422
Oct 1 all-day
Local Information Session: The NUWHE Tour – Minneapolis Monday, October 1, 2018 at 07:00 PM until 09:00 PM Directions Breck School 123 Ottawa Ave N Golden Valley, MN 55422 United States Join admission representatives from Emory[...]
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ TBA
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ TBA
Oct 2 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Team Tournament
2 Hour Late Start
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ TBA
Tennis: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ TBA
Oct 4 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Team Tournament
Two Hour Late Start –
Chanhassen High School Homecoming @ Chanhassen High School
Chanhassen High School Homecoming @ Chanhassen High School
Oct 5 all-day
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
3:00 pm Cross Country: Boys JV Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Cross Country: Boys JV Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm
Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale[...]
3:00 pm Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm
Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale[...]
3:00 pm Cross Country: Girls JV Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Cross Country: Girls JV Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm
Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee,[...]
3:00 pm Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm
Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee,[...]
4:30 pm Soccer-CI South: Varsity Game vs North/Tartan (Away) @ North High School
Soccer-CI South: Varsity Game vs North/Tartan (Away) @ North High School
Oct 2 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: North/Tartan
4:30 pm Soccer: Girls JV Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Soccer: Girls JV Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Oct 2 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson
10:40 am LATE START
LATE START
Oct 4 @ 10:40 am – 3:10 pm
LATE START
2 hour late start
4:15 pm Volleyball: 9A Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Volleyball: 9A Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
4:15 pm Volleyball: B Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Volleyball: B Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
4:30 pm Football: 9A Game vs Waconia (Home) @ Chaska High School
Football: 9A Game vs Waconia (Home) @ Chaska High School
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
4:30 pm Football: JV Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Football: JV Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
4:30 pm Soccer-CI South: Varsity Game vs South Washington-Adapted (Home) @ Chan/Chaska/P Lake/Shak
Soccer-CI South: Varsity Game vs South Washington-Adapted (Home) @ Chan/Chaska/P Lake/Shak
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: South Washington-Adapted
4:30 pm Soccer: Boys JV Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Soccer: Boys JV Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
4:30 pm Soccer: Girls JV Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Soccer: Girls JV Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
4:45 pm Soccer: Boys Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Soccer: Boys Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 4:45 pm – 4:45 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
5:30 pm Volleyball: 9B Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Volleyball: 9B Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
5:30 pm Volleyball: JV Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Volleyball: JV Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
6:00 pm Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Bloomington Jefferson (Away) @ Olson Middle School
Swimming & Diving: Girls JV Meet vs Bloomington Jefferson (Away) @ Olson Middle School
Oct 4 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
6:00 pm Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Bloomington Jefferson (Away) @ Olson Middle School
Swimming & Diving: Girls Varsity Meet vs Bloomington Jefferson (Away) @ Olson Middle School
Oct 4 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
7:00 pm Soccer: Girls Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Stadium
Soccer: Girls Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Stadium
Oct 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
7:00 pm Volleyball: Varsity Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Volleyball: Varsity Match vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Oct 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
7:00 pm Volleyball: Varsity Match vs St. Louis Park (Home) @ Chanhassen High School
Volleyball: Varsity Match vs St. Louis Park (Home) @ Chanhassen High School
Oct 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
9:00 am Volleyball: B Invitational vs East Ridge (Away) @ East Ridge High School
Volleyball: B Invitational vs East Ridge (Away) @ East Ridge High School
Oct 6 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: East Ridge
9:00 am Volleyball: JV Invitational vs East Ridge, Roseville Area, Robbinsdale Armstrong, North, Chaska, Simley, Rochester Mayo, Wayzata, Woodbury, Andover, Minnehaha Academy (Away) @ East Ridge High School
Volleyball: JV Invitational vs East Ridge, Roseville Area, Robbinsdale Armstrong, North, Chaska, Simley, Rochester Mayo, Wayzata, Woodbury, Andover, Minnehaha Academy (Away) @ East Ridge High School
Oct 6 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: East Ridge, Roseville Area, Robbinsdale Armstrong, North, Chaska, Simley, Rochester Mayo, Wayzata, Woodbury, Andover, Minnehaha Academy
11:00 am Soccer: Girls B Game vs Roseville Area (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Soccer: Girls B Game vs Roseville Area (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Oct 6 @ 11:00 am – 11:00 am
Type: nonconference Opponent: Roseville Area
11:00 am Soccer: Girls JV Game vs Roseville Area (Home)
Soccer: Girls JV Game vs Roseville Area (Home)
Oct 6 @ 11:00 am – 11:00 am
Type: nonconference Opponent: Roseville Area
1:00 pm Soccer: Girls Varsity Game vs Roseville Area (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Soccer: Girls Varsity Game vs Roseville Area (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Oct 6 @ 1:00 pm – 1:00 pm
Type: nonconference Opponent: Roseville Area
7:00 pm Middle School Musical – 6th Grade @ Chaska High School
Middle School Musical – 6th Grade @ Chaska High School
Oct 6 @ 7:00 pm – Oct 7 @ 12:00 am
Watch for more information to come.  TIme of shows TBA and will be on Oct. 6th and 7th.
9:00 pm Homecoming Dance
Homecoming Dance
Oct 6 @ 9:00 pm – 11:00 pm